Jaki nagrobek będzie właściwy?

Pogrzeb dla wielu osób jest uroczystością bardzo smutna, przygnębiającą. Pożegnanie zmarłej bliskiej nam osoby związane jest z odczuwaniem niezwykłej straty, często niedowierzaniem, bólem, obawą o to, jak wyglądało będzie nasze życie dalej?

Jednak po uroczystościach pogrzebowych, kiedy wszelkie formalne sprawy zostaną dokończone, pojawia się pytanie, czym kierować się podczas wyboru nagrobków? Jak mają wyglądać litery nagrobkowe, aby upływające lata nie odbijały się w sposób znaczny na nich. Czy takie naklejane na płytę, a może te, które wyryte na niej pozwolą kolejnym pokoleniom na zachowanie pamięci o tych którzy odeszli?!
Zakłady kamieniarskie zajmujące się instalowaniem nagrobków dostosowują się do rynkowych wymogów, zmian w oczekiwaniach, jakie prezentują klienci.
Jedni stawiają na nagrobki rodzinne, wielopokoleniowe mauzolea, które pozwalają na grzebanie całej rodziny w jednym miejscu, inni chętniej decydują się na niewielkie jedno lub dwuosobowe kwatery.
Ogromny wybór kamienia nagrobkowego poczynając od tych jasnych, po szare, rdzawe, czarne, z granitu, piaskowca, z miejscem na żywe kwiaty, lub ozdobnymi flakonami, w których znajdować mogą się o każdej porze roku sztuczne kwiaty.

litery

Nekropolie zmieniają się podobnie, jak zmieniamy się my sami, odnaleźć można grobowce bardzo wyróżniające się, jak i te skromne, delikatne, zaskakujące prostotą.
Grobowiec pozwala nam na zachowanie pamięci po najbliższych, ukazujący zarówno kruchość naszego życia, jak i wspomnienia, które pozostają w sercach najbliższych.
Śmierć jest nieodłączną częścią naszego istnienia, każdy z nas urodził się i każdy z nas kiedyś umrze. Dlatego może jednak warto rozmawiać z najbliższymi o tym, w jaki sposób chcemy zostać pochowani, czy nasze ciało ma być złożone do trumny, a może kremacja i urna będzie dla nas rozwiązaniem lepszym?!
Takie wiadomości pozwalają rodzinie na dopełnienie ostatniej woli zmarłego, oddanie hołdu w sposób prawidłowy, pozwalający na spokój sumienia i spełnienie wszelkich obowiązków względem osoby zmarłej.